Digitalizacja to:

Digitalizacja, czyli wprowadzenie do systemu komputerowego tradycyjnych, papierowych szablonów celem ich dalszego modelowania, stopniowania, wykonania układów kroju oraz archiwizacji w formie elektronicznej. Formy krawieckie możemy digitalizować przez elektroniczną deskę do wprowadzania szablonów lub za pomocą fotodigitalizacji.

DIGITIZER

Elektroniczna deska do wprowadzania szablonów do pamięci komputera. Urządzenie dostarczane jest z 16 przyciskowym kursorem, za pomocą którego w prosty i szybki sposób wprowadzamy do komputera kontur szablonu wraz z wszystkimi jego oznaczeniami jak nacinki, punkty wewnętrzne do oznaczenia pozycji kieszeni, czy zaszewek, nitka prosta i td. W skład zestawu wchodzi regulowana podstawa digitizera, w której można ustawiać wysokość i pochylenie deski.

RP-D4460C [A00] RP-D3648C [A0] RP-D2436C [A1]
1118mm x 1524mm 914mm x 1219mm 610mm x 914mm
  • precyzja urządzenia wynosi: 0,200 mm
  • rozdzielczość: 2540 LPI

FOTODIGITALIZACJA

Aparat fotograficzny jest na stałe zamocowany na statywie, co zapewnia prawidłowe działanie zestawu, bez ryzyka przypadkowych zmian kalibracji. Szablony zostają umieszczone na stole do digitalizacji. Po wykonaniu zdjęcia szablonów znajdujących się w polu roboczym zostają automatycznie rozpoznane linie konturu i dodatkowe oznaczenia wewnętrzne. Szablony zostają wprowadzone bezpośrednio do modułu oprogramowania Richpeace DGS, co umożliwia natychmiastowe przejście do dalszych etapów pracy.

Zestaw składa się z:

  • tablicy do fotodigitalizacji ze statywem umożliwiającym stałe umocowanie aparatu
  • aparatu fotograficznego wraz z przyłączeniem do komputera

Przetwórz swoje kartonowe formy na postać cyfrową.

Mając szablony zarchiwizowane w postaci elektronicznej możesz za pomocą oprogramowania CAD stopniować, modelować i wykonywać układy kroju, a następnie je drukować lub wycinać na ploterze.